niedziela, 16 lutego 2020

Oczekiwania uczestników rynku a realia oraz kilka słów na tydzień 17-21.02.2020

     Każdy kto zaczynał swoją przygodę z rynkami kapitałowymi miał swoje oczekiwania. Ja również przed czternastoma laty zaczynając inwestować w akcje GPW oczekiwałem, że będzie to droga do finansowego "eldorado". Rynek zawsze prędzej lub później weryfikuje nasze plany. Nie inaczej było ze mną.
     Jeśli jesteś już aktywnym inwestorem lub zamierzasz rozpocząć swoją przygodę ze spekulacją to zachęcam do zadania sobie pytania właśnie o oczekiwania. Każdy aktywny inwestor już wie jak smakuje ten rynek, czy jest łatwo czy trudno? Czy mityczne zyski 100, 200, 800 procent w skali roku są osiągalne i co najważniejsze powtarzalne? Moje 14 lat zmagań nauczyło mnie bardzo wiele. Dzisiaj wiem, że to doświadczenie pozwala mi z realizmem patrzeć na każdą transakcję. Własne błędy uczą najlepiej. Na blogu prezentuję swoje zagrania, zawsze z wyprzedzeniem, nigdy wstecz. Nie wiem czy istnieje drugi taki blog w Polsce? Nie prognozuję ruchów giełdowych, nie jestem analitykiem, szanuję pracę każdego, kto zajmuje się giełdą i prezentuje swoje metody w sieci. Jednak wielokrotnie spotkałem się z komentarzami, że każdy kto chce coś sprzedać niech najpierw pokaże swoje zagrania. Dlatego chcąc znaleźć chętnych na poznanie moich metod spekulacji postanowiłem stworzyć to miejsce. Moim sposobem uwiarygodnienia nie są więc marketingowe teksty foreksowych "guru", sprzedawców marzeń i tym podobnych, ale prezentacja moich realnych zagrań w formie dziennika. Niech rynek zweryfikuje czy moje spekulacje są coś warte ;)
     
     Zapraszam do regularnego odwiedzania mojego bloga i śledzenia efektów oraz aktywnego komentowania. Chętnych do kontaktu bezpośredniego zapraszam do pisania na podany na blogu adres e-mail.

     W rozpoczętym tygodniu będę obserwował rozwój otwartych transakcji na FGOLD, PALLAD i FGB100 (FTSE100). Obserwuję również rozwój ceny na akcjach ATT (Azoty Tarnów), CCC, LOTOS, oraz FCOTTON, FRICE, CHFPLN. Konkretne zlecenia będę publikował na bieżąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz