niedziela, 8 marca 2020

"Always look at the right side of chart" i przegląd opcji na tydzień 9-13 marca 2020

     Miniony tydzień okazał się mało łaskawy dla moich spekulacji. Można było z niego wyciągnąć kilka procent zysku gdybym zamknął wcześniej zyskowną pozycję na FW20 oraz zaksięgował zysk na bawełnie. Jednak nie mam zamiaru zmieniać przyjętych zasad prowadzenia pozycji. Z pewnością kilka zagrań muszę zapisać jako nie do końca przemyślanych i głupich - S na GBPUSD i piątkowe S na złocie, takie niestety zdarzają mi się dość często, muszę coś z tym zrobić.
     Niezaprzeczalnym faktem jest, że każdy spekulant, nawet najbardziej doświadczony popełnia błędy. Jednym z podstawowych, z którym również ja podejmuję codzienną walkę jest próba wyprzedzania rynku i grania "po lewej stronie wykresu". Gramy pod nasze wizje, przewidywania, nie gramy tego co rysuje wykres ceny. Grać "po prawej stronie wykresu", oznacza cierpliwe czekanie aż padnie oczekiwany sygnał, wejście w pozycję z opóźnieniem, nawet kosztem tego, że część zagrań nam odpadnie, ponieważ rynek odjedzie. Z moich obserwacji i doświadczenia wiem, że 8 na 10 pozycji po wygenerowaniu sygnału da dogodny czas na zajęcie pozycji. Umieszczam ten wpis tutaj, niech on będzie również przypomnieniem i lekcją dla mnie samego. Nie jestem wolny od błędów, nie ma spekulantów, którzy nie zmagają się z własnymi pomyłkami.

     W portfelu na nowy tydzień została bawełna (FCOTTON), pozycja zabezpieczona SL na poziomie wejścia. Ta pozycja zachowywała się silniej niż rynek i nawet jeśli mnie wyrzucą będę nadal obserwował ten walor.

     Rynek jest mocno rozchwiany, emocje rządzą i spekulacje są obarczone dodatkowym ryzykiem, dlatego w nowy tydzień wchodzę ostrożnie i z otwieraniem nowych zleceń będę czekał do porannego otwarcia rynków europejskich.
      Jeśli chodzi o najciekawsze opcje to będę obserwował rozwój ceny na poniższych walorach, oznaczone na zielono TOP5 w obserwacji.
- FDE30 (DAX) oczekuję obrony poziomu 11400 pkt i sygnału kupna
- FJP225 (Nikkei) oczekuję obrony poziomu 20345 pkt i sygnału kupna
- FW20 oczekuję obrony poziomu 1763 pkt i sygnału kupna
- CHFPLN będę chciał zajmować pozycję krótką, obserwowany poziom 4,0590
- USDPLN będę chciał zajmować pozycję krótką, obserwowany poziom 3,8750
- GBPUSD będę chciał zajmować pozycję długą, obserwowany poziom 1,2840-1,2890
- AUDUSD będę chciał zajmować pozycję długą, obserwowany poziom 0,6520
- FCOPPER będę chciał zajmować pozycję długą, obserwowany poziom 2,5160
- FGOLD uparłem się na granie krótkich na złocie, łapanie szczytów i takie tam :) poziom 1720 pkt
- PALLAD L na poziomie 2470, S na poziomie 2700 pkt
- FCOCOA L na poziomie 2575-2595
- FSUGAR  poziom 12,30-12,60

     Życzę wszystkim udanego tygodnia, pilnujcie kapitału i wypatrujcie dobrych okazji do inwestycji.

edit. 09.03.2020 g: 19:52 SL (BE) na bawełnie aktywowany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz