niedziela, 19 kwietnia 2020

Pytania i odpowiedzi dotyczące szkolenia oraz przegląd najciekawszych opcji na tydzień 20-24 kwietnia 2020 r.

     Miniony tydzień był całkiem udany jeśli chodzi o moje zagrania. Otwarte pozycje krótkie na złocie w tej chwili są zabezpieczone i powinny zamknąć się z przyzwoitym profitem. Uparcie grałem S, co nie podobało się kilku znawcom analizy technicznej. Rozumiem ich, ale jedną z najważniejszych cech skutecznego inwestora jest umiejętność wyłączenia się od szumu doradców, granie swojej analizy i swoich sygnałów. Drugą cechą jest też umiejętność przyznania się do porażki i odpuszczenie, jeśli rynek podąża inną niż oczekiwana przez nas ścieżką. Nie gramy po to, aby mieć rację, ale żeby zarabiać pieniądze.
     Chciałbym podziękować za Wasze e-maile zarówno te związane ze szkoleniem jak i dotyczące mojego bloga/dziennika. Cieszę się, że w tak krótkim czasie udało mi się dotrzeć do tak licznego grona polskich inwestorów. Z ciekawszych zaskoczeń jest również skala zainteresowania spekulacją ze strony płci pięknej, może jestem zbyt staroświecki :) Kilka pytań przewijało się najczęściej w waszych zapytaniach dotyczących szkolenia, poniżej odpowiedzi:
- Czy szkolenie będzie na żywo, czy będzie to tylko dostęp do nagranego szkolenia?
Szkolenie będzie na żywo i będzie to webinarium z możliwością zadawania pytań przez każdego z uczestników.
- Czy po szkoleniu będzie możliwość konsultacji w celu wyjaśnienia wątpliwości?
Tak, każdy z uczestników otrzyma ode mnie wsparcie po szkoleniu. Będę do Twojej dyspozycji w celu omówienia niezrozumiałych zagadnień. 
- Czy trzy godziny wystarczą aby przekazać niezbędną wiedzę?
Uważam, że tak. Program szkolenia zawiera najważniejsze zagadnienia, które w mojej strategii stanowią niejako klucze skutecznej gry giełdowej. Nie wiem jak Ty, ale ja uważam, że każde opasłe tomisko dotyczące giełdy mogłoby się zamknąć w 20-30 stronach, tylko kto by chciał wtedy za nie zapłacić 150-300 zł? Uważam, że cena mojego szkolenia jest promocyjna, wiem co piszę :)
- Czy szkolenie jest przeznaczone tylko dla inwestorów zainteresowanych rynkiem forex?
Nie. Szkolenie przeznaczone jest dla inwestorów grających na dowolnych instrumentach finansowych: akcjach, kontraktach terminowych, walutach itd. 
- Co w przypadku technicznych przeszkód w dniu szkolenia: brak internetu, inne losowe przeszkody uniemożliwiające udział w szkoleniu?
W takim przypadku szkolenie zostanie przeprowadzone w nowym terminie z osobą/osobami, które takie problemy napotkają.
     
     Zapraszam do zapisów i kontaktu wszystkich, którzy jeszcze się wahają. Czas na giełdzie jest w tej chwili naprawdę optymalny, aby pogłębić swoją wiedzę i zacząć pomnażać swoje oszczędności. Nie mogę się już doczekać przyszłej soboty :)

     Co z rynkiem w nadchodzącym tygodniu? Rynki akcyjne zaczynają wyglądać coraz klarowniej, w tej chwili jednak zarówno spadki jak i wzrosty są tak samo prawdopodobne, stąd zamierzam czekać na wyraźniejsze sygnały do zajęcia pozycji.  
- FW20 dotarł idealnie do oczekiwanej strefy 1650-1680 punktów, w tej chwili brak wyraźnego wskazania co dalej, sytuacja zmieni się jeśli wybijemy 1655 lub 1595 pkt w cenach zamknięcia, brak wyraźnych wskazań to brak gry
- FGOLD zrealizuję TP lub SP, będę chciał odnawiać S w przedziale 1750-1770, nie wykluczam próby L w zakresie 1660-1690, zobaczymy co rynek pokaże w poniedziałek/wtorek
- FCOPPER obserwacja poziomu 2,37 do S
- CHFPLN czekam na test poziomu 4,2250-4,2350 w celu zajęcia pozycji L
- FCOFFEE test 125-126 do S, możliwa próba L z obecnych poziomów i odwrócenie na wskazanym poziomie
- FWHEAT jest w strefie mojej uważnej obserwacji, oczekuję na L na poziomie 516,88, możliwe odnowienie wcześniej S na poziomie 540-542 i odwrócenie na wskazanym poziomie
- CPS (Cyfrowy Polsat) propozycja L z poziomu 24,50 SL 23,80, wystawię zlecenie oczekujące rano

     Pozdrawiam Cię i życzę udanych spekulacji w nadchodzącym tygodniu.

edit. 20.04.2020 g: 11:38 widzę, że wpadł Cyfrowy Polsat do portfela, złoto nie może wymęczyć tego TP :)
edit. 23.04.2020 g: 9:30 przesuwam SL na Polsacie na poziom wejścia (BE)

2 komentarze:

  1. Czy za szkolenie moge dostac fakture VAT? Czy tylko zwykly paragon?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możesz otrzymać fakturę VAT. Pozdrawiam i zapraszam na szkolenie

      Usuń