niedziela, 10 maja 2020

Sell in May and ..., BTC oraz podsumowanie i przegląd najciekawszych opcji na tydzień 11-15 maja 2020 r.

     Rozpocząłem dzisiejszy wpis od starego giełdowego porzekadła, które podobno może stanowić prognozę przyszłych zachowań rynków akcyjnych. Czy sprzedaż akcji w maju i odkupowanie ich wraz z końcem lata ma jakiś sens? Być może. W moim warsztacie spekulacji stosuję proste metody, ale chyba nie aż tak proste :) Nie zmienia to jednak faktu, że po minionym tygodniu moje spojrzenie na rynki akcyjne pozostaje niedźwiedzie. Oczekuję spadków na rynkach akcyjnych, złocie i miedzi. Wykresy tygodniowe większości rynków wskazują na kontynuację zwyżki, dlatego grając krótkie pozycje należy jak zawsze pamiętać o SL i odpowiednim zaangażowaniu ryzykowanego kapitału. Na tle innych indeksów giełdowych nasz WIG20 wykazał się ultra słabością. Jeśli indeksy zachodnie będą kontynuowały wzrosty w nadchodzącym tygodniu to nasz WIG20 może odrobić utracony dystans. Zobaczymy co rynek pokaże na początku tego tygodnia.
     Przypominam się i zapraszam do wzięcia udziału w moim szkoleniu, które odbędzie się 16 maja, szczegóły znajdziecie na blogu. Każdy kto odpowie poprawnie na zagadkę z wpisu z zeszłego tygodnia otrzyma rabat 25% na to szkolenie, zostały w tej chwili wolne 2 miejsca. Pamiętajcie, że solidne szkolenie i wiedza na nim zdobyta będą procentowały w waszych inwestycjach.
     
     Ciekawie przedstawia się sytuacja na wykresie BTCUSD czyli popularnego Bitcoina wycenianego w dolarze amerykańskim. Moja prognoza z weekendowego wpisu z 15 marca tego roku okazała się całkiem fajną opcją, kurs w piątek był 100% wyżej. Poniżej wycinek tamtego wpisu, każdy może sam ocenić czy trafny :)

Nie gram na Bitcoin i raczej nie zagram, nawet nie mam platformy, na której mógłbym otwierać zlecenia, jednak znajomy kilka tygodni temu pytał mnie o analizę. Wtedy wskazywałem mu, że według mnie walor dojdzie do 5000 USD i tutaj rozegra się decydujące starcie. Wtedy BTCUSD był gdzieś w okolicach 10000-12000. Jeśli walor wybroni obecne poziomy to jest szansa na bardzo solidny wzrost, jeśli nie obroni to poleci w otchłań do poziomów zdecydowanie poniżej 1000. To jako ciekawostka.

Wykres pokazujący co się wydarzyło po 15 marca poniżej:


     Miniony tydzień w moim portfelu to przede wszystkim kilka wystopowanych transakcji i zamknięta zyskowna pozycja S na złocie. Właściwie bilans zysków i strat wyszedł mniej więcej na zero. Uparcie grałem L na pszenicy i zależało mi na utrzymaniu S na złocie, co finalnie mi się udało. Poniżej krótki opis opcji, które zamierzam rozgrywać w nadchodzącym tygodniu:

- FW20 słabość minionego tygodnia opisywałem wcześniej, gdyby chcieli rosnąć to opcją do zagrania będzie obrona poziomu 1596 pkt, górną bandą według mnie jest poziom 1656 pkt, czyli można  by zagrać L 1596 lub S 1656, będę raczej szukał ciekawszych opcji na innych indeksach
- SP500 oczekują spadków, możliwe lekkie nadbicie piątkowych szczytów i odwrót, S z poziomu 2941 z SL 2970 wydaje się rozsądną opcją
- FFR40 (fut CAC40) poziom 4560 będę pilnie obserwował, pokonanie tego poziomu na wykresie dziennym będę traktował jako sygnał do zwyżki czyli grania L, jeśli nie poradzą sobie to będzie sygnał do grania S, możliwe wejście już w poniedziałek jeśli intraday pokażą coś konkretnego na wskazanym poziomie
- FCOPPER (fut na miedź) pierwsza próba S wystopowana w minionym tygodniu. Skłaniam się do drugiego wejścia po 2,4210 SL 2,4460. Raczej z zagraniem zaczekam do rana.
- USDJPY zlecenie oczekujące L 106,44 SL 105,94 ryzyko: 0,5% kapitału
edit. 12.05.2020 g: 10:04 zlecenie wycofane, zabrakło wczoraj 2-3 punktów do wejścia
- FGOLD otwartą pozycję S chciałbym zamknąć w przedziale 1480-1550, może za kilka tygodni. Zobaczymy co rynek pozwoli wycisnąć, może w poniedziałek wystopują mnie i będzie po temacie :)
edit. 14.05.2020 g: 16:19 złoto wystopowane
- FWHEAT otwartą pozycje chciałbym zamykać w okolicach 700-715, podobnie jak na złocie zobaczymy co rynek pozwoli wycisnąć
edit. 12.05.2020 g: 10:04 pozycja zamknięta na BE
- FSUGAR poziom 9,70-9,90 w obserwacji do L
- KGHM poziom 79,50-80,50 do zagrania S
     Jeśli będę dysponował czasem to w przyszłości być może utworzę osobny portfel, w którym będę grał tylko na akcjach GPW i kontraktach FW20. Wiem, że większość polskich graczy, a do nich są skierowane moje wpisy i szkolenia, preferuje grę na tych instrumentach. Moje szkolenia i metody jak najbardziej działają i doskonale sprawdzą się na tych rynkach. Zapraszam Was na moje szkolenie.

     Pozdrawiam Was i życzę udanego tygodnia :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz