niedziela, 28 czerwca 2020

O rynkach w skrócie

     W związku z ograniczonymi możliwościami czasowymi dzisiaj w jednym zdaniu podsumuję miniony tydzień i przedstawię swoje oczekiwania dotyczące nadchodzącego tygodnia. Rynek polski poruszał się w oczekiwanym zakresie 1750-1850 punktów, nie wydarzyło się dotychczas nic co miałoby mnie skłonić do zmiany wzrostowych oczekiwań. Piątkowe spadki na rynku amerykańskim z pewnością niepokoją wielu inwestorów, jednak dla mnie nie są one niczym nadzwyczajnym. Biorąc pod uwagę potężną skalę wzrostów od marcowego dołka, korekta w trendzie jest czymś naturalnym. Swoje pozycje mam obecnie zabezpieczone i ze spokojem będę obserwował jutrzejsze decyzje rynku. Wiodącym scenariuszem na nadchodzący tydzień jest dla mnie rozpoczęcie ruchu wzrostowego w kierunku 2050-2100 punktów, który zostałby osiągnięty około połowy lipca.
     W nadchodzącym tygodniu postaram się dodawać komentarze do sytuacji na najciekawszych rynkach. We wtorek również ostatnia sesja miesiąca, kwartału i półrocza co również nie będzie bez znaczenia.
     Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia.

12 komentarzy:

 1. dzis i jutro chyba wyciskania shortów... ustawienie kwartalu i miesiaca.
  A kto wie moze nowy impuls wzrostowowy ale nie wyzej niz 1850-1900 Scenariusz wzrostowy na 2050-2100 przyjalbym owacją na stojąco :) ale chyba bedziemy poruszac sie w bok. pozdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje spojrzenie pozostaje bez zmian. Oczywiście rynek nie może iść pionowo w górę, jak wiemy przez większość czasu giełdy poruszają się w konsolidacjach.
   Pozdrawiam,
   Damian

   Usuń
 2. Papatrader a co sądzisz o Swig80, wygląda jakby wszedł w hossę.
  I ciekawi mnie Twoje zdanie odnośnie spółki Action ? Wydaje mi się, że jest szansa na marsz w kierunku 5 - 6 zł. Pozdrawiam - Domino.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra sytuacja na tych akcjach, rzeczywiście w piątek na zamknięciu lub wczoraj rano można było wyłapać dobre miejsce na wejście.
   Gratulację, jak coś ciekawego znów wypatrzysz to daj znać :)
   Co do rynku to na ten moment wszystko zgodnie z poprzednimi analizami.
   Pozdrawiam,
   Damian

   Usuń
 3. Damian, kolejna ciekawa spółka, aczkolwiek dość ryzykowna to: Prairie. Tu już w lipcu może być 1-2 zł za akcję, jak i również 0,50 zł. Taka to spółka. Wszystko rozgrywa się wokół arbitrażu.
  Tylko dla odważnych !
  Pozdrawiam, Domino

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Praire to trzeba było brać 2 tygodnie temu w piątek. Obecnie nie wiadomo gdzie dać sensowny SL, ale poobserwuję i może coś wyrysują.

   Usuń
  2. Ja mam średnią po 0,39 zł ale dzisiaj dobrałem po 0,65. Odnośnie SL to ryzyko, często przewalają duże pakiety i tym samym czyszczą stopy.Jest to ciężka spółka, od ponad roku na niej gram (wskakuje i wyskakuje) ale za to z bardzo przyzwoitym zyskiem. Teraz próbuje wysiedzieć dłużej (ze względu na arbitraż), ciekawe czy się uda. Pozdrawiam Domino

   Usuń
 4. wzialem kontrakty na PKO BP oraz PGE, jutro licze na sesje na WIG +3%,
  PKO BP target 26-27zl
  PGE target 8,50-9zl
  pozdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, to niezła prognoza. Ale trzymam kciuki, ucieszę się bardzo jak zobaczę jutro + 3%. Damian pewnie też.
   Pozdrawiam, Domino

   Usuń
  2. mamy sytuacje podobną do sesji z 25.05.2020 bo nieduzy obrot dzis a mimo to urosliśmy, efekt wybranej podazy.
   Przy takich warunkach na nastepnej sesji jest strzał w góre,
   USA ładnie zakończyl wiec powinno byc do góry :) no chyba ze coś wystraszy rynki dzis w nocy.

   Usuń
  3. Na ten moment wszystko zgodnie z planem. Według mnie SL zostały dość głęboką poczyszczone na wiodących spółkach, przy jednoczesnym utrzymaniu zakresu konsolidacji. Rynek wydaje się gotowy do ruchu na nowe szczyty.

   Usuń
 5. jutro kontynuacja wzrostów na około 2%, USA pracuje do 19:00.

  OdpowiedzUsuń