niedziela, 21 czerwca 2020

Rozstrzygnięcie konkursu oraz plany na tydzień 22-26 czerwca 2020 r.

    W minionym tygodniu w piątek nastąpiło zamknięcie czerwcowej serii kontraktów terminowych. W związku z tym chciałem pogratulować i podziękować wszystkim uczestnikom ogłoszonego  konkursu. Spośród 21 podanych typów aż 5 okazało się poprawnych (biorąc pod uwagę przyznawaną premię punktową w zależności od terminu wysłania swojej propozycji). Zwycięzcą nagrody głównej jest osoba, która pomyliła się zaledwie o 3 punkty, podając typ 1803 - szczególne gratulacje dla Mariusza - brawo.
     
     Z przyczyn nie do końca zależnych ode mnie jestem zmuszony zmienić termin najbliższego szkolenia "Klucze skutecznej gry giełdowej" z soboty 27 czerwca na sobotę 11 lipca 2020 r. Za tą nieoczekiwaną zmianę przepraszam. Zapisy trwają. Zapraszam do kontaktu drogą mailową wszystkich zainteresowanych i niezdecydowanych. 

     Miniony tydzień na rynku polskim przebiegał pod znakiem konsolidacji, która była wiodącym scenariuszem w mojej ostatniej analizie. Jedną z przyczyn było zapewne piątkowe rozliczenie kontraktów. W moim portfelu działo się sporo za przyczyną zwyżki na akcjach Tauronu. Nastąpiła również wymiana spółki Eurocash (zamknięcie na SL) na akcje banku ING. Moje nastawienie do rynków akcyjnych nadal pozostaje "bycze". Możliwe, że najbliższy tydzień na FW20 będzie kontynuacją konsolidacji w zakresie 1750-1850 punktów, docelowo oczekuję ruchu indeksu WIG20 do poziomów 2100 punktów. Będę zabezpieczał zyski na KGHM i Tauronie przesuwając SP w przypadku rozwinięcia się spadków.
     Wśród ciekawszych opcji, które rysują się na wykresach widzę szansę na wzrost GBPUSD, Platyny oraz akcji spółki Kernel. Platyna już jest gotowa a na pozostałych dwóch instrumentach należy zaczekać na odpowiedni sygnał.
     Złoto i pszenica na ten moment jadą w odwrotnym do oczekiwanego przeze mnie kierunku. Złoto nadal konsoliduje się w zakresie 1680-1770 $ i decydujące o kierunku będzie wybicie wskazanych poziomów. Kontynuacja zwyżki wydaje się bardziej prawdopodobna, jednak zagranie S na górnej bandzie konsolidacji z odpowiednim SL również nie wydaje się złym pomysłem. Pszenica rysuje wyraźny trend spadkowy, należy oczekiwać sygnałów odwrócenia lub grać na spadki. Ja z racji wcześniejszego zafiksowania na wzrosty czekam na sygnały odwrócenia, w średnim terminie kluczowe będzie zamknięcie cen na koniec czerwca.
     Do zamknięcia miesiąca i pierwszego półrocza pozostało siedem sesji, zgodnie z tym co pisałem w podsumowaniu maja, byki na GPW powinny walczyć o utrzymanie poziomów WIG powyżej strefy 49500-49800 pkt. Oddanie tych poziomów w cenach zamknięcia może mieć przykre konsekwencje dla oczekujących i grających na wzrosty - czyli między innymi dla mnie :)

     Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego tygodnia oraz zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami.

7 komentarzy:

 1. Cormay na ścieżce Tauronu?
  Mogłeś wymienić ten Orange tak jak pisałeś.
  GBPUSD już rośnie, platyna i Kernel jeszcze w boksach :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Okazji na rynku mi nie zabraknie. Cieszę się, że wziąłeś walor - pamiętaj o odpowiednim zarządzaniu pozycją i zwiększaj zyski :)
  Co do wskazanych w analizie instrumentów, to miło się obserwuje trafne przewidywania, ale jeszcze lepiej się na nich zarabia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cormay, Cormay, Cormay - kutwa ale jestem podjarany tym jak to działa. 30% w niecałe 2 tygodnie.

   Usuń
  2. Wyłącz te notowania i idź na spacer, bo narobisz głupot :)

   Usuń
  3. parafrazujac pewne zyciowe porzekadło... nie trejduj w euforii :D "nie obiecuj w euforii nie odpowiadaj w złosci" jakoś tak to szło.
   Cierpliwosc to jedna z cnót tradera ... rynek daje okazje pozdrawiam

   Usuń
 3. Tauron chyba wszedl w korekte na która czekałem, wsparcie 2,44-45.
  Miedz spada a KGHM mocne ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No zobaczymy, ciągle pokazują siłę. Kusi każdego żeby wziąć zyski, ale ja zaczekam i pomyślę chwilę wieczorem.

   Usuń