niedziela, 15 listopada 2020

Czy będzie pompa?

    Nie wiem czy będzie pompa, ale weekendowy przegląd wykresów skłania mnie do dość odważnych przemyśleń. Co ciekawe jeszcze w piątek miałem plan wziąć w nadchodzącym tygodniu S na KGHM i skłaniałem się do szukania S na indeksach giełdowych, teraz natomiast wracam do wcześniejszej koncepcji i będę szukał nadal okazji do pozycji długich na akcjach i innych instrumentach. 
    Jeśli chodzi o nasz rodzimy indeks WIG20 to stawiam odważną tezę, że zasięg ruchu wzrostowego rozpoczętego z poziomu ~1500 pkt jest na poziomie 2300-2350 pkt w dość szybkim tempie, 2100 to minimalny zasięg. Przez szybkie tempo rozumiem okres maksymalnie 2-3 miesięcy. Co miałoby spowodować tak dynamiczną zwyżkę? Nie mam pojęcia i szczerze powiedziawszy niewiele mnie to obchodzi. Pamiętać oczywiście należy o tym, że jest to tylko moja projekcja, zgodna z wcześniejszymi oczekiwaniami. Zauważcie, że w tym momencie ani indeks, ani akcje nie są wyżej niż w momencie mojej sprzedaży na początku września, naturalnie mogłem je odkupić znacznie taniej i tak planowałem, ale jak wiecie powyrzucali mnie z pozycji na SL. Chcę przez to powiedzieć, że poziomy są nadal bardzo atrakcyjne do zakupów średnioterminowych.
    Spekulacja jest sztuką a przedstawiane przeze mnie tutaj treści mają na celu udowodnić Wam, że analiza techniczna odpowiednio zastosowana działa i daje możliwości pomnażania kapitału w długim okresie czasu. Poobserwowałem sobie przez ostatnie 2-3 tygodnie kilka osób związanych z forexem tzw. guru polskich spekulantów i to co tam się odbywa to jest jakiś żart. Ludzie mieniący się zawodowymi "traderami" tracą od 50 do 100% kapitału w kilka tygodni, pokazując dokładnie jak nie powinno się spekulować. Mi to wygląda na jakąś ustawkę, może to jakiś element akcji mającej na celu pokazać wszystkim wchodzącym na rynek, że spekulacja jest ciężką pracą, co zresztą jest również moim celem, ale tam nie widać żadnego sensu i najmniejszej strategii poza próbą złapania szczytu na Nasdaqu i DAX. Sami zresztą widzicie, obserwując ten mój portfel, że nie jest lekko, ale w mojej strategii są jakieś wytyczne, jakieś ramy obowiązujące i chroniące mój kapitał, tam nie ma nic. Wiem, że przyjdą i na mnie gorsze momenty, nie brakowało ich zresztą w czasie tych 8 miesięcy publikacji moich zmagań z rynkiem, ale tak jak pisałem od samego początku, moje metody działają i to zamierzam Wam nadal udowadniać w tym miejscu. Pamiętajcie, że ja jestem tylko amatorem.

    Co będę rozgrywał, gdzie widzę dobre okazje? Czasami już poniedziałkowy poranek weryfikuje weekendowe przemyślenia, dlatego zawsze warto zerknąć z rana na to co wydarzyło się w Azji i na futures w nocy.

KGHM poziom do zakupu 135,00-135,50
TAURON poziom do zakupi 2,05, zobaczymy czy cofną
CCC strefa 49-52 zł, zobaczymy czy cofną
AZOTY 23,30 tak samo zobaczymy czy będę warunki do korekty do tego poziomu
JSW 19 zł
BORYSZEW 2,74-2,80
EUROCASH 13,15

FWHEAT będę szukał nadal L, może cofną do 588, kierunek w mojej ocenie to okolice 760 $
edit. 16.11.2020 g: 12:36 L 588,00 SL 579,13 ryzyko: 1%

FOIL (ropa) to może być instrument, na którym najszybciej otworze pozycję. L z obecnych poziomów wydaje się ciekawą opcję. Kierunek 70 $ na ropie?

To tyle na dzisiaj. Zobaczymy co przyniesie początek tygodnia. Idealnym scenariuszem byłoby lekkie cofnięcie na indeksach, które dla mnie byłoby okazją do zajęcia dobrych pozycji.

Pozdrawiam Was i życzę udanych zagrań i udanego tygodnia :)

4 komentarze:

 1. Witam, możesz rzucić swoim fachowym okiem na banki i podać kilka swoich przemyśleń. Dzięki i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na bankach widzę silny impuls wzrostowy, w tej chwili wygląda na falę 5 pierwszego ruchu. W mojej strategii w takiej sytuacji idealnie jest zaczekać na jakąś korektę, nie wchodzę teraz. Zobaczymy dokąd dadzą radę tak dociągnąć bez korekty :)
  Okazje były, tym razem niewykorzystane, ale jak wiesz będzie całe mnóstwo następnych. Czasami czekasz na coś 3-6 miesięcy i w najważniejszym momencie nie podłączysz się do ruchu - tak też bywa. Będą następne okazje, trzeba być czujnym.

  OdpowiedzUsuń
 3. czekam na wybicie dołem na NATGAZ i L oraz pszenica L 570... na indeksach wzrosty na malejącym obrocie ale może jeszcze ciut w góre dadzą.

  OdpowiedzUsuń
 4. GOLD L 1867 seria Feb2021 może podejdą pod 1900-09 ;)

  OdpowiedzUsuń