niedziela, 10 stycznia 2021

Jak po sznurku

    Witam Was noworocznie. Rynki poruszają się dosłownie jak po sznurku według prognozy z 6 grudnia minionego roku. WIG20 prawie doszedł do wskazywanego w kwietniu poziomu 2100 punktów, w tamtym czasie taka prognoza brzmiała bardzo odważnie :) W grudniu natomiast nieco podwyższyłem oczekiwany cel dla naszego rodzimego rynku do maksymalnie 2350 pkt, było to przed premierą Cyberpunka i załamania kursu CDR, który ma duży wpływ na indeks. Według mnie należy już zabezpieczać swoje pozycje na rynkach akcyjnych, potencjał wzrostowy się wyczerpuje. Podtrzymuję swoje docelowe poziomy WIG20 2250-2350 pkt - wzrost indeksu będzie wspierany silnym ruchem wzrostowym CDR, być może na potrójny szczyt w okolicach 460 zł, S&P500 3900-4100 pkt.
    Ja te ostanie ruchy będę rozgrywał na pszenicy, mam otwarte dwie pozycje, które będę zabezpieczał przesuwając SL na stop profit na poziomie 610,13 $. Mam w planie otwarcie jeszcze jednej L na tym instrumencie, jeśli w nocy otworzą wysoko 644-647 $ to wystawię zlecenie oczekujące na poziomie 641,50 z SL 631,50. Świeczka tygodniowa nieco straszy, więc zobaczymy jak otworzą w nocy. Uważam, że celem dla byków są poziomy 760-830 $.
    Z ciekawszych sprawdzonych prognoz materializuje się również ruch wzrostowy na ropie, o którym pisałem na poziomie 40$, docelowo 70 $, no i Bitcoin ruch z poziomu 5k $ na oczekiwany target 40k $. Nawet nie uczestnicząc w moich szkoleniach uważam, że czytając moje wpisy w dzienniku możecie sporo się nauczyć.
    
    Niestety brakuje mi czasu na solidne podsumowanie minionego roku, być może uda się to zrobić do 2 lutego, kiedy minie dokładnie rok od rozpoczęcia moich publikacji w tym dzienniku. Napiszę tylko na razie krótko, że był to najlepszy rok w mojej 15 letniej przygodzie z giełdą i najlepszy od 5 lat, w których stosuję zasady przekazywane na szkoleniu "Klucze skutecznej gry giełdowej". Zyski przerosły moje najśmielsze oczekiwania, a jeśli ruch wzrostowy na pszenicy osiągnie oczekiwany TP w przedziale 760-830 $ to będę się mocno zastanawiał nad tym, aby w perspektywie kilku najbliższych miesięcy spekulacja stała się moim głównym źródłem utrzymania. Wtedy również mocno zainwestuję w rozwój działalności szkoleniowej, aby wspierać ideę zrównoważonego podejścia do spekulacji. Dlatego trzymajcie kciuki aby się udało i żeby pszenica urosła w zimie do 800 $ :)
    Pozdrawiam Was i życzę udanego tygodnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz