niedziela, 19 września 2021

DAX i kilka słów o spekulacji

    Dzisiaj weekendowo krótko o moich przemyśleniach rynkowych.

    Najciekawiej wygląda według mnie obecnie DAX, może to z powodu tego, że siedzę w nim od dobrych kilku tygodni i widzę to co chcę widzieć :) Na wykresie tygodniowym mam znów całkiem fajny sygnał, który zapowiada mocny ruch w górę w najbliższych 2-3 tygodniach. Wkrótce zostanę autorem nowej formacji świecowej, muszę tylko jeszcze wymyślić jej nazwę. Generalnie możliwe jest jeszcze zejście do okolic 15000 pkt, jednak większe prawdopodobieństwo daję scenariuszowi, że piątkowy dołek nie zostanie już mocno pogłębiony, może 50-70 pkt max i ruszymy powyżej 16000 pkt. 

    Tutaj chciałem wtrącić swoje 3 grosze na temat spekulacji i mojego podejścia do giełdowej gry. Jak już niejednokrotnie pewnie się przekonaliście, nie jest najważniejszą sztuką w tym fachu przewidzenie jakiegoś ruchu, ale sztuką jest by na tym zarobić pieniądze. O dziwo, nie jest to jednoznaczne i tak oczywiste jakby mogło się wydawać. Tak samo jak należy zrozumieć i zaakceptować fakt, że analiza techniczna nie ma nic wspólnego z przewidywaniem przyszłości w sensie magicznym. Świece i kształt wykresu jest jedynie odzwierciedleniem zachowania popytu i podaży na danym instrumencie finansowym, z których możemy wyciągnąć wnioski i podejmować nasze osobiste decyzje.

    W kontekście powyższych rozważań jak praktycznie możemy rozegrać DAX po wystąpieniu sygnału?

- pierwsze wejście ustawiam zleceniem oczekującym na poziomie 15462 SL 15312 ryzyko 1% kapitału, oczekując ruchu niewiele pod 17000 pkt daje mi to świetny RR na poziomie 1:10

- jeśli mnie wystopują w pierwszym podejściu to prawdopodobnie zejdą aby testować 15000 pkt i mogą tam się pobujać do końca tygodnia. Nie będzie to jeszcze zanegowanie sygnału, dlatego w okolicach 15000 mogę podjąć drugą próbę L, jeśli poziom będzie broniony i nastąpi tam zatrzymanie spadków.

    Na pszenicy oczekuję ruchu powyżej 800$, chciałbym wziąć to L w okolicach 693 $, ale nie wiem czy zejdą jeszcze tak nisko.    

    To tyle na dzisiaj. Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień. Życzę wszystkim udanych spekulacji.

edit. 20.09.2021 g: 12:00 pozycja na DAX zamknięta na stopie profitującym w nocy (+2%)

Nie dali nawet okazji wystawić zlecenia rano na zakładanym we wpisie poziomie 15462. Obecnie obowiązuje wariant obrony 15000 pkt. Sygnał L z tygodniowego obowiązuje, rozgrywają według mnie opcję z czyszczeniem SL i pójdą ostro do góry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz