piątek, 1 października 2021

DAX a jednak

Nazywajcie mnie hazardzistą, czy jak tam chcecie, ale na ten moment straty są nadal z moich rękach i pod moją kontrolą. 

Wystawiam zlecenie oczekujące na DAX L 15105 SL 15025 ryzyko: 1%

Przestawiam SL na Srebrze na poziom wejścia 21,60 (BE)

edit. 01.10.2021 godz: 16:20  dali jednak. DAX w portfelu i niech się dzieje. Pozostałe pozycje idą elegancko w górę. Jeszcze Tauron niech ruszy.

edit. 05.10.2021 g: 15:57 wczoraj wystopowali mojego DAX-a, dzisiaj otwieram nowe L, szczegóły w osobnym wpisie

12 komentarzy:

 1. Wygląda na to, że DAX znowu wywalony ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, ale to już wczoraj mnie wywaliło. Dzisiaj nie dali, zabrakło kilku punktów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pszenica ostro w górę - za szybko - tez niedobrze bo pachnie korektą pytanie czy przy 770 nie będzie jakiegoś większego cofnięcia może lepiej machnąć tam TP i potem dobrze wyskalować powrót wg fibo czy inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mój target dla tej pozycji to 781 tam biorę TP. Opcja powrotu do pozycji po cofnięciu do 745-755, ale najpierw niech dadzą 781.

   Usuń
 4. Hm ... za dwoma razami cena cofała przy ok. 770 to skąd to 781 - Ichimoku czy cuś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie stosuję Ichimoku. U mnie szczyt był w sierpniu na 786 $. Teraz po prostu chcę zamknąć i wrócić na korekcie kilkanaście $ niżej. Na 781 nie ma nic ciekawego, ale jest to kilka punktów poniżej szczytu i myślę, że z okolic tego poziomu będą cofać.

   Usuń
 5. Jasne ... hm ... ciekawa uwaga, bo mój broker pokazuje szczyt przy ok 770
  trochę te wartości się nie powielają instrument bazowy to:
  Kontrakty terminowe na pszenicę US - Gru. '21 (ZWZ1)
  ale z CDF FWHITE cena trochę się rozmija ...
  Swoją drogą Ichimoku czasami daje ciekawe historie ...
  ja jeszcze mam ETF OD7S to jest oparte na Bloomberg White TR, który jest oparty na kontraktach a wszędzie inne ceny ciekawe.
  Wniosek u mnie to nie będzie 781 tylko trochę inaczej ale sens jest oczywisty.

  OdpowiedzUsuń
 6. @papa_trader jesli ryzykujesz w transakcji 1% kapitalu (stop 1% kapitalu ) to ile przeznaczasz na pozycje? czy to tajemnica tradera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toż to panowie prosta matematyka.
   Jeśli ryzykuję około 700 zł czyli 1% aktualnego kapitału to wielkość mojej pozycji zależy od wielkości SL. Natomiast wielkość zaangażowanego kapitału zależy od dźwigni jaką oferuje broker.
   Pozycja ma taką wartość, aby wycięcie SL stanowiło równowartość około 700 zł i u każdego brokera może mieć różną wielkość (na walutach jest to raczej jednakowo u wszystkich).
   Im krótszy SL tym pozycja większa, dłuższy SL automatycznie zmniejsza wielkość pozycji. Generalnie to wielkość SL determinuje wielkość pozycji, którą otwieram.
   Ja od lat korzystam z tego samego brokera i na początku zawsze korzystałem z specjalnego kalkulatora, aby wyliczyć wielkość pozycji. W tej chwili wystarczy mi zwykły kalkulator w telefonie, chyba że chciałbym otworzyć pozycję na jakimś egzotycznym wynalazku to pewnie skorzystałbym ze kalkulatora na stronie brokera.
   Absolutnie nie ma tutaj żadnej tajemnicy :)

   Usuń
  2. U mnie dzwignia 20, majac Kolegi 70k kapitalu moglbym otworzyc 20 Lotów na kontrakt DAXa, i przy zalozeniu SL = 700pln to daje mi gdzies 2 Loty czyli 10% kapitalu, dla zlecenia oczekujacego DAX L 15105 SL 15025.
   i takiej odpowiedzi przynajmniej ja oczekiwalem, na konkretnych liczbach.

   Usuń
  3. W takim razie następnym razem zadaj precyzyjnie pytanie. Ja mam na na akcjach inną dźwignię (1:5), na indeksach inną (1:20), na towarach (1:10) i walutach jeszcze inną (1:20). Więc odpowiedziałem bardziej ogólnie, ale jak widzę potrafisz sobie wszystko doskonale wyliczyć.

   Usuń