niedziela, 7 czerwca 2020

PapaTrader vs WIG20, nowy termin szkolenia z konkursem, plany na przyszłość oraz krótki przegląd rynku na tydzień 7 - 12 czerwca 2020 r.

PapaTrader vs WIG20
    Na blogu Pana Wojciecha Białka (https://wojciechbialek.pl) jeden z uczestników dyskusji zadał mi ciekawe pytanie: Czy mój aktualny portfel pobija rynek? Zasugerował również, że korzystniej grać na kontrakcie niż na akcjach. Postanowiłem to sprawdzić. Założyłem, że datą startową służącą do wyliczenia będzie dzień i godzina zakupu pierwszej spółki będącej w tej chwili w moim portfelu - czyli zakup Tauronu w dniu 14 maja około godziny 13.00. Startowy poziom FW20 to 1583 pkt. Do wyliczenia rezultatu zastosowałem pokazywaną na blogu metodologię wyliczania straty/zysku na pozycji. 

FW20 1583 --> 1846 +16,61%

TAURON 1,1330 --> 1,4370   +26,83%
Zaryzykowałem 0,5% mojego kapitału przy SL 1,0880. Oznacza to, że wzrost o każde 0,045 zł powiększa mój kapitał o 0,5%, czyli dotychczas inwestycja w akcje Tauronu daje mi +3,37% do kapitału

KGHM 73,12 -->  91,52    +25,16%
Zaryzykowałem 1% mojego kapitału przy SL 71,60. Oznacza to, że wzrost o każde 1,52 zł powiększa mój kapitał o 1%, czyli dotychczas inwestycja w akcje KGHM daje mi +12,10% do kapitału

ORANGE 6,2050 --> 6,6450 +7,09%
Zaryzykowałem 1% mojego kapitału przy SL 6,0500. Oznacza to, że wzrost o każde 0,1550 zł powiększa mój kapitał o 1%, czyli dotychczas inwestycja w akcje ORANGE daje mi +2,84% do kapitału

LOTOS 59,00 --> 65,90 +11,69%
Zaryzykowałem 1% mojego kapitału przy SL 57,50. Oznacza to, że wzrost o każde 1,50 zł powiększa mój kapitał o 1%, czyli dotychczas inwestycja w akcje LOTOS daje mi +4,6% do kapitału

EUROCASH 18,28 --> 18,95 +3,66%
Zaryzykowałem 1% mojego kapitału przy SL 17,82. Oznacza to, że wzrost o każde 0,46 zł powiększa mój kapitał o 1%, czyli dotychczas inwestycja w akcje EUROCASH daje mi +1,46% do kapitału

Wynik mojego portfela: +24,37% minus koszty prowizji i Swap 

    Jak pokazuje powyższe wyliczenie, nawet po uwzględnieniu kosztów mój portfel zachowuje się lepiej niż kontrakt na WIG20. Należy przy tym pamiętać, że inwestycja w Lotos, Eurocash i Orange trwa dość krótko. Jestem ciekawy jak będzie wyglądało podsumowanie w momencie zamknięcia wszystkich pozycji.

Nowy termin szkolenia "Klucze skutecznej gry giełdowej"
Planuję przeprowadzić ostatnie przedwakacyjne szkolenie w sobotę 27 czerwca 2020 r. od godziny 9.30 do 13.00. Zapraszam wszystkich zainteresowanych
Zapisy przyjmuję pod adresem e-mail: papatraderdiary@gmail.com
Koszt: 5% wartości portfela 

Dlaczego warto wziąć udział właśnie w tym terminie szkolenia:
1) Koszt szkolenia jest w tej chwili bardzo niski, nie tylko w stosunku do jakości przekazywanych treści ale również dlatego, że w momencie zamknięcia aktualnych pozycji, zakładam że wartość portfela gwałtownie wzrośnie, co oczywiście przełoży się proporcjonalnie na wzrost ceny szkolenia.
2) Aktualna sytuacja rynkowa zdecydowanie sprzyja temu aby właśnie teraz przejść gruntowne szkolenie, które pozwoli Ci odpowiednio przygotować się do inwestycji w najbliższych miesiącach.
3) Każdy uczestnik szkolenia otrzyma na miesiąc darmowy dostęp do zamkniętego forum przeznaczonego tylko dla absolwentów, które zamierzam uruchomić w najbliższym czasie.

Konkurs
Podaj poziom punktowy zamknięcia serii kontraktów FW20M2020, które wygasają w dniu 19 czerwca 2020. 
Terminy podawania swoich typów i premie:
- do poniedziałku 8.06.2020 godz. 22.15 - premia +/- 40 pkt
- do wtorku 9.06.2020 godz.22.15 - premia +/-30 pkt
- do środy 10.06.2020 godz.22.15 - premia +/-20 pkt
Koniec przyjmowania typów to środa 10.06.2020 godz. 22.15

Nagrody:
- każdy uczestnik konkursu, niezależnie od wyniku, otrzyma 15% rabatu na czerwcowy termin szkolenia
- każdy uczestnik, który poprawie wytypuje poziom zamknięcia serii, przy uwzględnieniu premii punktowej, otrzyma 30% rabat na moje szkolenie niezależnie od terminu, również na późniejsze terminy
- uczestnik, którego typ będzie najbliżej poziomu zamknięcia otrzyma 50% rabat na moje szkolenie lub 500 zł w gotówce (do konkursu zapraszam również dotychczasowych uczestników szkolenia)

Zapraszam do podawania swoich typów na maila: papatraderdiary@gmail.com

Plany na przyszłość
    W najbliższym czasie planuję uruchomić płatne forum przeznaczone dla uczestników moich szkoleń. Będzie to miejsce doskonalenia warsztatu spekulanta i omawiania praktycznego zastosowania przekazywanych w trakcie szkolenia treści. Każdy uczestnik grupy dyskusyjnej będzie mógł dzielić się swoimi analizami wybranych przez siebie rynków. Utworzymy również wspólny portfel, którego wyniki będą publikowane na blogu.
    W związku z tym, że mam świadomość iż znaczna część obserwatorów mojego dziennika szuka na nim jedynie gotowych typów i darmowych analiz rynku, myślę nad zmianą dotychczasowej formuły i część prezentowanych treści z czasem będzie publikowana tylko na planowanym forum. Forum wolne od wszędobylskich "trolli" :)

Przegląd rynku 
    Miniony tydzień to przewidywana kontynuacja zwyżki na niemal wszystkich liczących się parkietach giełdowych a także umocnienie naszego złotego. Wszystkie założenia zeszłotygodniowej analizy zostały spełnione: WIG wyszedł nad wskazywaną wówczas linię, miedź pokonała 2,50 oraz nastąpiło wspominane umocnienie naszej rodzimej waluty. Właściwie należy oczekiwać dalszego marszu na północ. Czy rynek jest skłonny osiągnąć wskazywane cele bez większej, przekraczającej 100 pkt korekty? Uważam, że tego należy się spodziewać.
  Osobiście planuję w nadchodzącym tygodniu podnosić SL i SP na otwartych pozycjach, tak aby zabezpieczyć jak największą części dotychczasowych zysków.
  Mam również plan na rozgrywanie dalszego rozwoju sytuacji zarówno krótkoterminowo jak i długoterminowo. Nadchodzące wakacje jawią mi się jako czas wyławiania najlepszych opcji na nadchodzące lata na rynkach. Bacznie będę się przyglądał sytuacji i rozwojowi struktury wzrostowej w bieżącym miesiącu. 
    Obecna sytuacja w moim portfelu jest tym co najbardziej lubię i czego również uczę na szkoleniach. Otwarte pozycje i spokojna obserwacja wyników każdego dnia po sesji. Ruchy takie jak obecny, pozwalają inwestorom pomnażać kapitał.
   Złoto w minionym tygodniu wykonało oczekiwany niemal ze 100% pewnością ruch spadkowy. Podtrzymuję swoje zdanie i oczekuję pierwszej fali spadkowej docelowo do poziomów 1300-1400 $.
    Pszenica nieco mnie rozczarowała, oczekiwałem ruchu w kierunku 550 już w minionym tygodniu. Najwyraźniej jeszcze nie zrzucono zbędnego balastu hamującego start rakiety lub po prostu pomyliłem się w ocenie waloru ;)

    Pozdrawiam i życzę udanych spekulacji w nadchodzącym tygodniu.

P.S. Zapraszam do wzięcia udziału w szkoleniu i ogłoszonym konkursie.

14 komentarzy:

 1. zamknięcie FW20M2020 1870 pkt.
  Szkolenie to webinar jak dotychczas?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć,
   tylko odpowiedzi wysłane na maila biorą udział w konkursie.
   Proszę wyślij na papatraderdiary@gmail.com
   Tak, samo szkolenie to webinarium + późniejsze konsultacje.
   Zapraszam, po przysłaniu odpowiedzi otrzymasz na starcie 15% rabat.

   Usuń
  2. ok, poszło na maila.

   Usuń
 2. rozliczenie powyżej 1800 - za dużo chętnych na ow20r201800 (dzisiaj LOP >2k) - typuję 1830

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli zamknięcie mniej więcej na obecnych poziomach.
   Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie wyślij swój typ na mój e-mail podany na blogu.
   Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie i na rynku :)

   Usuń
 3. Witam.
  Brawa za publikację swoich zagrań i konsekwencję. Czytam twoje analizy i zastanawia mnie sposób w jaki zarządzasz ryzykiem. Jest ciekawy, nie spotkałem się z czymś takim do tej pory. Mówiąc wprost - nie lubię ryzyka, chyba z racji wieku ;)
  Intensywnie myślę o szkoleniu.
  Mój typ 1860 - wysłałem też e-mailem.
  Pozdrawiam i dzięki za analizy rynku.
  Dominik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć,
   dziękuję za miłe słowa. Kontrola ryzyka to podstawa w mojej strategii.
   Pozdrawiam

   Usuń
 4. Witam, podałem w e-mailu poziom zamknięcia naszego FW20.

  Pozdrawiam

  Domino

  OdpowiedzUsuń
 5. A TPSA jak była mułem od zawsze, tak widzę mułem pozostała. Lepiej przerzuć kapitał w coś dynamiczniejszego. Na tym nie zarobisz.
  Typuję 1700 jako zamek 19.06
  Pzdr, Endrju

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   zobaczymy jak będzie tym razem. Na moje oko powinien coś tam dać zarobić ;)
   Kolejnej osobie przypominam, że tylko typy wysłane mailem biorą udział w konkursie.

   Usuń
 6. Niezła jazda na Tauronie, do ilu go trzymasz? Gdzie TP?
  Dzięki za podesłany CORMAY - nie wiem jak ty to robisz.
  Jeszcze raz dzięki za maila i rzetelną odpowiedź na pytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki wzrost nie zdarza się codziennie. Na ten moment rozwalają wszystkie opory i są już mocno powyżej wstępnie zakładanego TP. Po sesji będę się zastanawiał i pewnie podciągał wysoko SL na stop z profitem. Zobaczymy ile uda się wyciągnąć z tej spółki.
   Co do CORMAYA to stosuję tylko proste metody. Do końca sesji daleko więc zobaczymy czy pociągną ruch.

   Usuń
 7. Cześć
  Planujesz kupno jakiejś spółki z sektora bankowego?
  Gratuluje trafnych analiz.
  Szkolenia online - nieźle się wstrzeliłeś w rynkowe potrzeby ;)
  Pozdrawiam z Górnego Śląska
  Skąd jesteś jeśli można zapytać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć,
   w tej fali nie planuję kupować akcji banków, ale po korekcie nie wykluczam - rynek byka jeśli się potwierdzi, da wiele okazji do podłączenia się do ruchu wzrostowego. Cierpliwość i strategia to podstawa, nie kupujemy byle gdzie :)
   Dziękuję za miłe słowa odnośnie bloga i zapraszam na szkolenia online.
   Wynika z Twojego komentarza, że możemy być sąsiadami ;)

   Usuń