niedziela, 30 sierpnia 2020

Panie i Panowie właśnie o to chodzi!

      Pozycje otwarte w pierwszej połowie maja oraz jedna otwarta w lipcu pozostają w trendzie wzrostowym, stop profity pilnują wypracowanych zysków i pozwalają czekać na to czy rynek da więcej. Dokładnie o to chodzi w mojej strategii. Wyczekać dobry moment zakupu i próbować nie dać się wyrzucić zbyt szybko. Pozwolić zyskom rosnąć. Straty ciąć szybko. Odpoczywać. Mieć odpowiednią ilość pozycji w portfelu. Starać się nie miotać, od analizy do analizy, od analityka do analityka. Od bloga do bloga, nie szukać gotowych rozwiązań, ale być samodzielnym spekulantem - inwestorem. Mieć swoją strategię i ją stosować. Mój sposób spekulacji jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy na co dzień prowadzą życie zawodowe i rodzinne oraz niekoniecznie mają możliwość tzw. daytradingu. 
     Wraz z końcem szkolnych wakacji liczę, że rynek się określi i będzie kontynuował wzrosty. Na ten moment uważam, że jesteśmy w nowej sekularnej hossie i należy wyszukiwać okazji na naszym rodzimym rynku akcji. Oczywiście zawsze pamiętajcie o odpowiednim zabezpieczeniu na wypadek, gdyby rynek jednak miał inne zdanie od Waszego. Nie chodzi przecież o to, żeby mieć rację, tylko żeby zarabiać pieniądze, a przynajmniej żeby ich nie tracić.
     Od następnego weekendu być może uda mi się powrócić do nieco bardziej rozbudowanych wpisów weekendowych, na ten moment bardziej byłem skupiony na wakacjach.
     Pozdrawiam i życzę udanych inwestycji w nadchodzącym tygodniu.

4 komentarze:

 1. Dzień dobry (a może i nie),
  może parę słów o Lotosie i CCC ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Dawid,
   w dniu dzisiejszym moje walory dołowały, ale nie ma co narzekać.
   Co do Twoich walorów:
   Lotos z szansą na podwójne dno. Obecne poziomy wydają się silnym wsparciem. Uważam, że jest to dobre miejsce na próbę otwarcia pozycji.
   CCC chętnie bym kupił w okolicach 45 zł. Ewentualnie po wybiciu w cenach zamknięcia poziomu 58,50-59,00 zł.
   Pamiętać jednak należy, że każdy zakup musi być zabezpieczony rozsądnym SL.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Ja mam 4 pakiety Lotosu po 45.50, 43.50, 41.50 i 39.00 kupione wczoraj, myślałem że nie będą czekać na podwójne dno i kupiłem wcześniej. Obecnie nie wydaje się żeby miał odbić.

   Usuń
  3. Pewnie dzisiaj lub najpóźniej do końca tygodnia otrzymamy odpowiedź. Widzę szansę na dobry deal w przypadku LOTOSU - obserwuję. Optymalnie byłoby gdyby:
   a) wyrysowali dzisiaj młotek z obroną podwójnego dna;
   lub
   b) jutro wyrysowali świecę odwracającą, generującą sygnał kupna na podstawie fałszywego wybicia w dół ostatniego dołka z marca :)

   Poczekamy zobaczymy, ale Ty już jesteś w pozycji, którą otwierałeś na podstawie swoich metod i obserwacji, zawsze dobrze mieć plan awaryjny, czyli m.in. dobrze ustawiony SL. W tym momencie wyraźne wybicie dzisiejszego dołka to SL, ale każdy gra według własnej strategii, być może kopiłeś długoterminowo i możesz trzymać walor na stracie.

   Usuń