środa, 2 września 2020

Zamknąłem wszystkie pozycje

Wyszedłem dzisiaj z wszystkich otwartych pozycji:
TAURON  aktywowany SP 2,2740 +12,5%  
KGHM 137,10 zamknięcie z ręki   +41,5%
ORANGE 7,2050 zamknięcie z ręki    +6,05%
PZCORMAY 1,93 zamknięcie z ręki  +12,21%

Dzisiaj również mija 7 miesięcy od rozpoczęcia publikacji moich zagrań. Wynik tych siedmiomiesięcznych spekulacji przerósł zdecydowanie moje oczekiwania.

14 komentarzy:

 1. Cześć Damian.
  Napisałeś, że spodziewasz się raczej wzrostów, a zamknąłeś wszystkie pozycje. Skąd ta zmiana ? Możesz zdradzić jakieś plany na następne ruchy ?

  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Arek,
   co do dalszych wzrostów to potwierdzam - nic się nie zmienia.
   Co więcej spodziewam się, że kolejna fala na WIG20 dotrze znacznie powyżej 2100 pkt - myślę, że 2300-2400 pkt to będzie zakres minimalny. Być może rynek da jakąś szybką korektę czyszcząca SL poniżej 1700 pkt, wtedy będzie dobra okazja do odnowienia pozycji.
   Chciałem świeżym okiem spojrzeć na indeksy i przyjrzeć się najciekawszym walorom na kolejną falę wzrostów, dlatego podjąłem decyzję o sprzedaży. Zarobiłem sporo, mogę chwilkę zaczekać i poobserwować rozwój wydarzeń.

   Usuń
 2. Cześć Damian, Spójrz świeżym okiem na wykres Cormay. Uważam, że korekta na nim dobiega końca i jest szansa na ruch w górę do okolic minimum 2,50 zł. Ja dzisiaj zakupiłem pakiet ze średnią 1,98 zł. Jestem ciekaw Twojego zdania. Pozdrawiam - Domino

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak być, że dzisiaj dałem się wywalić z tej pozycji niemal w dołku korekty. Tak niestety bywa. Będę na pewno obserwował ten walor. Patrząc na ostatnie ruchy to 2,50 może być nawet jutro :)
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Damian- wygląda na to, że dzisiaj dali szansę na ponowny zakup Cormay.A kto wie czy jutro nie będzie kolejnej szansy w przedziale 1,90 - 2,00 zł. Chcą wycisnąć jak najwięcej akcji od niecierpliwych i skoczków. Pozdrawiam - Domino.

   Usuń
  3. Mogą wyczyścić SL nawet poniżej 1,80 według mnie, ale zobaczymy. Ja poczekam, w weekend coś bardziej szczegółowo będę przeglądał.

   Usuń
  4. Dzisiaj nieźle szarpnęło, strata 6 mln. Jeśli spółka medyczna nie zarabia w czasie kiedy testy schodzą na pniu to coś jest nie tak. Jakieś pomysły co dalej ?

   Usuń
  5. Oczekiwałem zejścia poniżej 1,80 i głębokiego czyszczenia SL, może aż do 1,35-1,45. Następnie powrót powyżej 1,80 zł może dać sygnał do nowej fali wzrostowej. Myślę, że rynki jeszcze się pokorygują 3-4 tygodnie, będzie czas na wyłapanie ciekawych ruchów.

   Usuń
  6. Czyli ta spółka to nie jednorazowy wystrzał pod koronawirusa, a potem powrót do bazy ?

   Usuń
  7. Nie wiem, nie jestem jasnowidzem. Napisałem co widzę z technicznego punktu widzenia. Być może ostatni wzrost był czysto spekulacyjny, tak raczej traktuję tą spółkę od początku.

   Usuń
 3. https://charts.stockwatch.pl/chart/bV2kC3perUKySHZiliKq4w
  CCC, może być ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej tak może się to zakończyć. Ja jednak na CCC oczekiwałbym raczej przetestowania wcześniej wspomnianego poziomu 44-45 zł.

   Usuń
 4. Czy jestes w stanie opisac troche szerzej te transakcje w zakresie parametrów, czy to byly akcje czy kontrakty/cfd? Jeśli kontrakty/cfd to jaki poziom dzwigni i depo utrzymywales w relacji do kapitału portfela? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć. Przepraszam, ale dopiero teraz zobaczyłem Twój komentarz. Niemal wszystkie transakcje związane z akcjami publikowane w tym portfelu zawierałem na kontraktach CFD (dźwignia u mojego brokera w tym wypadku 1:5), CORMAY kupowany na rynku kasowym - brak CFD.
   Jeśli chodzi o depozyt to w zupełności wystarczający jest taki jak pokazywany tutaj w moim blogowym portfelu. Zakładając, że w każdej transakcji ryzykuję maksymalnie 1% aktualnie posiadanego kapitału łatwo policzyć, że te same transakcje mogę realizować posiadając w danym momencie znacznie niższy depozyt na koncie brokerskim.
   Mam nadzieję, że moja odpowiedź jest zrozumiała.
   Pozdrawiam,
   Damian

   Usuń