niedziela, 6 września 2020

Presja blogera

     W minionym tygodniu postanowiłem zamknąć wszystkie pozycje na akcjach polskich, co dla niektórych mogło być zaskoczeniem w kontekście wcześniej umieszczanych na blogu moich oczekiwań związanych z dalszym wzrostem rynków akcyjnych. Podjąłem taką decyzję i nie ukrywam, że czuję się z tym niezwykle komfortowo. Poziom wypracowanego zysku daje mi spore poczucie dobrze wykonanej pracy. Czy oznacza to, że według mnie indeksy nie pójdą już wyżej? Absolutnie nie, podtrzymuję swoje oczekiwania związane z dalszym wzrostem rynków akcyjnych. Osobiście z czystą głową zamierzam przyglądać się rynkom w celu otwarcia kolejnych pozycji. Jak podkreślam od początku mojego bloga, okazji na rynku nigdy nie brakuje.
     Presja blogera polega na tym, że chcąc mieć sporo czytelników powinienem w miarę regularnie umieszczać kolejne wpisy, najlepiej z podaniem konkretnych zagrań. Jednak w życiu spekulanta giełdowego bywają dłuższe chwile wyczekiwania na odpowiednie warunki rynkowe do zajęcia nowych pozycji.
     Zapraszam do śledzenia moich poczynań. W  tym momencie uważam, że obserwowane przeze mnie rynki są w stadium, które w nadchodzącym tygodniu nie da sygnałów do otwarcia pozycji długich. Nie wykluczam możliwości otwarcia krótkiej pozycji w celu ugrania kilku % na trwającej korekcie spadkowej na rynkach akcyjnych.
     Kilka miesięcy temu na prośbę kilku zainteresowanych osób umieściłem swoją prognozę dotyczącą kursu Bitcoina, która całkiem dobrze się sprawdziła. Obecnie kurs testuje wcześniej pokonany poziom 10000 $, który powinien zostać obroniony przed dalszym marszem na północ.
     Z akcji polskich widzę kilka ciekawych opcji, będę obserwował rozwój korekt. Moją uwagę dzisiaj zwróciła spółka Boryszew, której będę się przyglądał, na ten moment słabiutkie obroty.    
     Chciałbym we wrześniu zorganizować jeden termin szkolenia, zapraszam zainteresowanych do kontaktu mailowego.
    Życzę wszystkim udanego tygodnia i obfitych zysków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz