wtorek, 15 września 2020

FWHEAT

Wziąłem L na pszenicy FWHEAT L 537,13  SL 531,75 ryzyko: 1%

edit. 25.09.2020 g: 14:18 przesuwam SL na poziome wejścia 537,13 (BE)
edit. 01.10.2020 g: 13:49 zamknąłem L na poziomie 579,13 (+7,81% aktualnego kapitału)

7 komentarzy:

 1. Papatrader czy obserwujesz może ATT?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak obserwuję. Po książkowej eliotowskiej piątce wzrostowej w okresie marzec-maj, w tej chwili wygląda na wykańczanie korekty spadkowej. Wybicie kanału spadkowego może być dobrym sygnałem do kupna, ewentualnie jakaś ciekawa obrona poziomu 23,25. Azoty mogą być jednym z walorów, który znajdzie się w moim portfelu w kolejnej fali wzrostowej.

   Usuń
 2. Dziękuję. A PKN? Cena zaczyna być bardzo atrakcyjna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, sytuacja na PKN jest dość podobna do ATT, chociaż korekta zeszła tutaj nieco niżej. Obserwuję i czekam na sygnały do zajęcia pozycji, coś tam pojawiło się już 9 września, ale ja jeszcze czekam.

   Usuń
 3. Na GOLD szykuje sie okazja, cena zbliza sie 61% zniesienia ktore niezle działa na złocie. Psychologiczny poziom 1799 tez jest ciekawy.
  Obecne spadki powinny zakończyc sie przed wyborami w USA czyli 3 listopada. Wybory wygra Trump co jest pozytywne dla rynków. :)
  Nie kusiło kolege wykorzystac tę negatywną 66% statystyke stratnych pozycji, na swoja korzysc?
  Zasada 5% wartosci kapitalu dla szkoleń w pewnym momencie stanie się zaporą nie do przejscia bo mało kogo bedzie stać na takie szkolenie.
  pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć,
   dziękuję za Twoje opinie o rynkach.
   Nie rozumiem pytania czy nie kusiło mnie wykorzystanie negatywnej statystyki moich transakcji - możesz objaśnić?
   Co do reguły ustalania ceny szkoleń to nie wykluczam, że po przekroczeniu 100 tys PLN w moim blogowym portfelu będę musiał zmienić tą zasadę ;) Na ten moment zainteresowanie szkoleniami jest całkiem satysfakcjonujące, pomimo że cena wzrosła.
   Pozdrawiam,
   Damian

   Usuń
  2. Ze statystykami chodziło mi o to że wystawiajac zlecenie w 66% przypadkow ze rynek dojdzie do ceny Twojego stop lossa ...to dość duze prawdopodobienstwo które można wykorzystac na swoją korzysc. Moze podzielić zlecenia, drugie zlecenie na poziomie SL pierwszego, bo czesto rynek dotyka i idzie w oczekiwanym kierunku.
   Wyjscie z pozycji na poziomie SL drugiego zlecenia no i oczywiscie zmiany w wartosci zlecen by MM sie zgadzal.
   To tylko taka moja podpowiedz.

   Usuń